Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik


obezite cerrahisi sonrası estetik

Obez bir kişinin 6 ay sonra neredeyse vücut ağırlığının yarısında düşerek ideal kiloya ulaşmasının tabi ki psikolojik etkileri de olacaktır. Bu etkiler özgüven artışı şeklinde olumlu olabildiği gibi depresyon şeklinde olumsuz da olabilir. İşte bu yüzden bu işe gönül veren obezite cerrahisi ekipleri bünyesinde obezite cerrahisi sonrası psikolojik destek için bir psikolog bulundururlar. Obezite cerrahisi sonrası psikolojik destek hastanın beslenme alışkanlıklarının değişim sürecinde uyumu kolaylaştırmayı amaçlar. Sıklıkla söylediğimiz gibi obezite cerrahisi sonrası beslenmede hastalarımızın sağlıklı seçimler yapmalarını bir alışkanlık haline getirmelerini hedefliyoruz. Bu konuda diyetisyenimiz hastalara obezite cerrahisi sonrası beslenme desteğini layıkıyla vermekte.

Obezite cerrahisi sonrası estetik kaygılar görülmeye devam edebiliyor. Özellikle aşırı obez olan ileri yaş bayanlarda mide küçültme ameliyatı sonrası sarkmalar görülebilmekte. Bu konuda yapılan bilimsel araştırmalar, bu oranın yaklaşık olarak %30 olduğunu ortaya koymuştur. Bu oranı daha da azaltmak erken önlem almak ile mümkün. Doktorunuzun ve diyetisyenizin takibinde obezite cerrahisi sonrası protein tozu kullanmanız önerilebilir. Bu protein tozları süt proteini esaslı olup, evde kendinizin de bunları hazırlaması mümkündür. Burada amaç yağ dokusundan kurtulurken, kas dokusunu korumaktır. Tabi ki kas kitlesini korumak hatta güçlendirmek için doktorunuz tarafından obezite cerrahisi sonrası spor yapmanız önerilecektir. Obezite cerrahisi sonrası egzersizlerle hem daha zinde bir görünüme kavuşmanız hem de bu ince görünümünüzü uzun süre korumanız mümkün.

Obezite Cerrahisi ve Sonrası Ekibimiz

Alınan bütün önlemlere rağmen mide küçültme sonrası sarkmaları olan hastalar için devreye plastik cerrahi giriyor. Obezite cerrahisi sonrası estetik ve plastik cerrahi müdahaleleri istenmeyen görünümü ortadan kaldırmakta gayet başarılı sonuçlar üretmekte. Unutulmamalıdır ki her işin bir erbabı olduğu gibi her doktor her branşta çok başarılı olamayabilir. Bunun içindir ki obezite cerrahisi ekibimizde yer alan plastik cerrahımız vücut kıvrım cerrahisi konusunda engin tecrübeye sahip. Biz hastalarımıza öncelikle ameliyatsız çözümleri denemelerini öneriyoruz. Obezite cerrahisi adayı olup da ekip olarak ameliyat kararı verdiğimiz hastalarımızda ise mide küçültme ameliyatı sarkmalar için estetik cerrahi düşünürlerse bunu vücut şekillerinin belirginleştiği obezite cerrahisi sonrası 12- 18 aylık döneme saklamalarını öğütlemekteyiz.

Obezite cerrahisi ekibimizin amacı; diyet ve egzersize rağmen zayıflayamayan aşırı kilolu hastalarda, güvenli obezite cerrahisi koşullarını temin eden hastanelerde ameliyat ederek zayıflama yolculuğuna başlatmaktır. Aşırı kilolularda zayıflama yolculuğu sıklıkla mide küçültme ameliyatı ile başlar fakat bu uzun bir yolculuktur. Obezite cerrahisi ekibimiz bu uzun yolculuğun her adımında yanınızda olarak size beslenme için diyet, duygu durumunuz için psikolog desteği sağlamaktır. Ekibimizde bulunan Estetik ve Plastik Cerrahımız ise size uzun dönem sonuçları için konsültasyon desteği vermekte. Amacımız uzun süre zinde, ince ve sağlıcakla kalmanız.

#obez #idealkilo #obezitecerrahisiekibi #obezitecerrahisisonrasıpsikolojikdestek #psikolog #obezitecerrahisisonrasıbeslenme #obezitecerrahisisonrasıestetik #mideküçültmeameliyatısonrasısarkma #obezitecerrahisisonrasıproteintouz #doktorunuz #obezitecerrahisisonrasıspor #obezitecerrahisisonrasıegzersiz #obezitecerrahisivesonrası #obezitecerrahisiadayı #diyetveegzersiz #güvenliobezitecerrahisi #zayıflamayolculuğu #mideküçültmeameliyatı #diyet #psikologdesteği

Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square