Mide Küçültme Ameliyatı Ne Kadar?


Mide Küçültme Ameliyatı Ne Kadar?

Obezite görülme sıklığı giderek artmakta ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından salgın olarak tanımlanmaktadır. Obezite cerrahisi giderek yaygınlaşıp, popüler olmakla birlikte; obezite cerrahisinin geçmişi 1950’li yıllara dayanmaktadır. Obezite cerrahisi tarihinde değişik ameliyatlar, farklı sıklıklarda yapılmış olup, en güncel ve sıkça uygulananı ‘Sleeve gastrektomi’ yani ülkemizde bilinen adıyla mide küçültme yada tüp mide ameliyatıdır. Tüp mide (Mide küçültme) ameliyatı midenin yaklaşık % 80’inin çıkartılması esasına dayanır. Günümüzde bu kadar popüler olan mide küçültme ameliyatı, gerek yapılış tekniği ve gerekse tüp mide ameliyatı sonrası beslenme ve takip durumuna bağlı olarak, mide küçültme ameliyatı fiyatları birçok cerrah ve merkeze göre değişmektedir. Mide küçültme ameliyatı yapılış tekniği genel olarak ikiye ayrılır: Sadece otomatik zımba ( Stapler) ile kesmek ve otomatik zımba cihazı ile kestikten sonra üzerine güvenlik dikişi atmak. Biz ameliyatlarımızda güvenlik dikişini tercih ediyoruz. Mide küçültme ameliyatı ne kadar sürer? sorusunun cevabı burada gizlidir. Güvenlik dikişi atılmadan yapılan ameliyatlar yaklaşık 45 dakika sürerken, güvenlik dikişi atılan ameliyatlar 1 saat 15 dakika sürmektedir. Süre maliyeti etkileyen bir faktör değildir. Obezite cerrahis yapan doktorların eğitim durumu ,tecrübesi, mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler ve koşulları, kullanılan malzeme kalitesi, ameliyat sonrası beslenme ve psikolog takibi gibi mutlaka zayıflama sürecinde bulunması gereken öğeler, mide küçültme ameliyatı fiyatındaki değişkenliğin sebepleri arasında sayılabilir.

Tüp mide ameliyat sonrası takip hayati önem arz etse de obezite cerrahisi ameliyatlarının yaygınlaşmasına rağmen genellikle zayıf kalmaktadır. Mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler ne yazık ki bu takibi yapacak ekiplerini zenginleştirememişlerdir (Maaliyeti etkileyen bir faktördür). Bunun üzücü bir sonucu olarak hasta- doktor iletişimi kaybolmakta, tüp mide sonrası beslenme takibi yapacak diyetisyene ulaşılamamaktadır. Mide küçültme ameliyatı fiyatını düşürmek için yapılan bu seçimler ne yazık ki hastalara anastomoz kaçağı ( Tüp mide ameliyatı sonrası sızıntı), depresyon ve yetersiz beslenme olarak geri dönebilmektedir. Düşük kaçak oranı olan cerrahların kurduğu deneyimli, tüp mide ameliyat sonrası beslenme ve psikolojik durum takibi yapabilecek ekiplerde ve hasta bakım koşullarının iyi olduğu hastanelerde mide küçültme ameliyatı fiyatı doğal olarak yüksek olmaktadır. Geleceğinize yatırım olarak düşünebileceğiniz bu kararı alırken en pahalı olan en iyisidir yanılgısına düşmemek gerekir. Size en uygun obezite cerrahisi seçeneklerini sunan, konsunda deneyimli ve hatta sadece bu işi yapan, geniş bir ekip ile çalışan, obezite cerrahisi sonrası kaçak riski az olan, ameliyat sonrası beslenme konusunda takip edebilecek, kolay ulaşılabilen bir ekip sizin için en doğru seçenek olacaktır.

Kişisel bütçe değişlenliği bir gerçektir fakat mide küçültme ameliyatı fiyatı konusuna odaklanmak, mide küçültme ameliyatı risklerine davetiye çıkartmaktır. Mide küçültme ameliyatı fiyatı ne kadar diye araştırırken, kötü cerrahi alet tercihi, uygunsuz koşullara sahip olmasına rağmen mide küçültme ameliyatı yapan hastaneler, tecrübesizlik, gibi faktörlerin daha düşük fiyatların arkasında asıl neden olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Mide küçültme ameliyatı riskleri: Sızıntı (Kaçak) ve emboli gibi sağlığınızı olumsuz etkileyecek nedenler göz ardı edilmemelidir.

Günümüzde giderek popülerlik kazanmakta olan obezite cerrahisi gibi mide küçültme ameliyatı da hızlı ve etkili zayıflama sağlayan bir yöntemdir. Mide küçültme ameliyatı riskleri safra kesesi ameliyatı risklerinden daha fazla değildir fakat her ameliyat gibi riskleri mevcuttur. Bunların en bilinen ve korkulanı: Tüp mide ameliyatı sonrası sızıntı ve embolidir. Deneyimli ve sadece obezite cerrahisine yoğunlaşmış ekiplerde bu riskler azalmakta ve hatta ortadan kalkabilmektedir.

Şunu tekrar hatırlatmak gerekir ki: Mide küçültme ameliyatı fiyatı konusuna odaklanmak, mide küçültme ameliyatı risklerine davetiye çıkartmaktır. Bu kadar önemli ve hayatınızda önemli bir dönüm noktası olan bir kararı alırken mide küçültme ameliyatı kaç para yada mide küçültme ameliyatı fiyatı ne kadar soruları önceliğiniz olmamalıdır. Tüp mide ameliyatı sonrası yaşamınız asıl önceliğiniz olursa kararınız ve sonuçları daha sağlıklı olacaktır. Mide küçültme ameliyatı ( Tüp Mide), obezite cerrahisi seçenekleri hakkında bilgi almak için tarafımıza başvurunuz .

#mideküçültmeameliyatı #mideküçültmeameliyatınekadar #tüpmideameliyatıfiyatı #obezitecerrahisifiyatı #obezitecerrahisisgk #mideküçültmeameliyatınekadarsürer #güvenlikdikişi

Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square