Op.Dr.Kaplan Baha Temizgönül

 Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı

Neden Biz?

Güvenli

Zayıflama arzusuyla bize ulaşanların güvenliğini birinci önceliğimiz olarak belirledik.

Tecrübeli

Ameliyat ekibimiz, yardımcı personelimiz ve kat hemşirelerimiz hali hazırda obezite cerrahisi konusunda engin tecrübeye sahiptir.

Konforlu

Ekibimiz hastaneye girişinizde, hastanede ve eve gittikten sonraki süreçlerde sizlere destek olarak konforunuzu gözetmektedir.

Op. Dr. Kaplan Baha TEMİZGÖNÜL

 

Op. Dr. Kaplan Baha TEMİZGÖNÜL 1981 yılında doğdu. 1992 yılında Özel Tarsus Koleji ilkokulundan, 1999 yılında Abdül Kerim Bengi Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Tıp Fakültesi eğitimini, obezite ameliyatlarının çok sayıda yapıldığı ve Tüp mide ameliyatının Türkiye’ deki başlangıç yeri olan Pamukkale Üniversitesi’nde alarak, 2005 yılında tamamladı. 

2006- 2008 yıllarında özel bir hastanede hekimlik yaparken United States Medical Licensing Examination sınavlarına girdi. 

Genel Cerrahi İhtisasını Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2009- 2014 yılları arasında yaptığı esnada laparoskopik cerrahide ağrı konusunda tez yazdı, tüp mide ameliyatları başta olmak üzere çok sayıda obezite ameliyatına, ileri laparoskopi eğitimlerine ve robotik cerrahi eğitimine katıldı. 

Mecburi hizmet görevi için Kilis Devlet Hastanesi’nde 2014- 2016 yılları arasında çalışarak savaş cerrahisi yaptı.

Dr. Kaplan Baha Temizgönül evli olup, ileri seviyede İngilizce, orta seviyede Almanca ve başlangıç seviyesinde Rusça bilmektedir. Tıbbi bilimsel dergilerde çeşitli yayınları mevcuttur.

Asistanlık eğitimi döneminden itibaren obezite cerrahisine, özellikle de tüp mide ameliyatlarına ilgi duyan Dr. Kaplan Baha Temizgönül 2016 yılında tüp mide ameliyatını Türkiye' ye getiren Obezite Cerrahisi Ekibi’ne dahil oldu. Yaklaşık 2 yıl Obezite Cerrahisi Ekibiyle çalıştı ve ayrılarak kendi ekibini oluşturdu. Şu an diyetisyeni ile birlikte Nişantaşı'ndaki muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Medyada Biz