Hakkımızda

Dr. Kaplan Baha Temizgönül

Hakkımda...

1992 yılında Özel Tarsus Koleji ve 1999 yılında Abdül Kerim Bengi Anadolu Lisesi’nden mezun oldum.

Tıp Fakültesi eğitimimi, Obezite ameliyatlarının çok sayıda yapıldığı ve Tüp mide ameliyatının Türkiye’ deki başlangıç yeri olan Pamukkale Üniversitesi’nde alarak, 2005 yılında eğitimimi tamamladım.

 2006- 2008 yıllarında özel bir hastanede hekimlik yaparken United States Medical Licensing Examination sınavlarını başarılı olarak tamamladım.

Genel Cerrahi İhtisasımı Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2009- 2014 yılları arasında yaptığım esnada Laparoskopik cerrahide ağrı konusunda tez yazdım, tüp mide ameliyatları başta olmak üzere çok sayıda obezite ameliyatına, ileri laparoskopi eğitimlerine ve robotik cerrahi eğitimine katıldım.

Mecburi hizmet görevim için Kilis Devlet Hastanesi’nde 2014- 2016 yılları arasında çalışarak savaş cerrahisi yaptım.

ileri seviyede İngilizce, orta seviyede Almanca ve başlangıç seviyesinde Rusça bilmekteyim.

Tıbbi bilimsel dergilerinde çeşitli yayınlarım mevcuttur.

Türk Cerrahi Derneği, Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği

(TOSS) ve IFSO (Uluslararası Obezite Cerrahisi Federasyonu) üyesiyim.

 Asistanlık eğitimim döneminden itibaren obezite cerrahisine, özellikle de tüp mide ameliyatlarına ilgi duydum ve  2016 yılında tüp mide ameliyatını Türkiye’ ye getiren Obezite Cerrahisi Ekibi’ne dahil oldum.

Yaklaşık 1 yıl Obezite Cerrahisi Ekibiyle çalışarak ve sonrasında da kendi ekibimi kurarak şu an obezite cerrahisi ekibimdeki diyetisyen ve psikolog ile birlikte, kurucusu olduğum Lotus Obezite‘de çalışmalarımı sürdürmekteyim.

 

Neden Biz?

Obezite Cerrahisi Ekip İşidir.

Obezite Cerrahi ekibimizin amacı, Diyet ve Eğzersizlere rağmen kilo veremeyen kilolu insanların güvenli Obezite Cerrahisi koşullarının sağlandığı hastanelerde tedavi ve cerrahi işlemlerinin yapılmasını sağlıyoruz.

Ekibimiz; Asistanlarımız, Hastane Hemşirelerimiz, Diyetisyen ve Psikologlarımız ve diğer tüm ekip arkadaşlarımız Obezite Cerrahisi konusunda geniş deneyime sahiptir.

Ekibimiz bizimle iletişime geçtiğiniz an itibari ile evinize dönene kadar, hatta daha sorasında da sürekli yanınızdayız / iletişim halindeyiz. 

Biz ve hastalarımız büyük bir Aileyiz ve tüm bu aile üyeleri de sürekli birbirleri ile iletişim halindedir.

Ekibimiz

Lotus Obezite Cerrahisi

Dr. Kaplan Baha Temizgönül

Dr. Kaplan Baha Temizgönül

Genel Cerrahi Uzmanı/ Obezite Cerrahisi

Dr. Kaplan Baha Temizgönül

Genel Cerrahi Uzmanı/ Obezite Cerrahisi

Madina Zahitoğlu

Bariatric Cerrahi Hemşiresi

Ece Ceylan

Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni

Zayıflama Yolculuğunda Sizlerle Birlikteyiz…

Lotus Obezite Cerrrahisi

Blog - Bilgilendirme

SADI –S (Duodenal Switch)

Mide baypasları gibi gıda emilimini azaltan ameliyatlardandır. Barsak değiştirme ameliyatı olarak da anılmaktadır.  SADI-S (Duodenal switch) ameliyatı mide küçültme

Mide Küçültme Ameliyatı

Mide küçültme/ Tüp mide/ Sleeve gastrektomi ameliyatı aynı ameliyatın benzer adlarıdır. Ameliyat mide hacmini yaklaşık %80